Organizarea Compartimentului Sport

  • Szekernyes Petru - Consilier

    Ramuri de sport:

    1. Aeronautica
    2. Atletism
    3. Culturism
    4. Haltere
    5. Gimnastica 6. Modelism
    7. Orientare sportiva
    8. Schi-biatlon
    9. Scrima
    10. Sah
    11. Tir arc
    12. Patinaj
    13. Ecvestra (calarie)
    14. Rugby
    15. Oina
    16. Curling

    Asociatii judetene pe ramuri de sport:

    A.J. Atletism
    A.J. Haltere
    A.J. Orientare sportiva
    A.J. Patinaj
    A.J. Sah
    A.J. Rugby

    Comisii de specialitate si administrative:

    1. Comisia de disciplina
    2. Comisia paritara
    3. Statia control antidoping
    4. Formare, perfectionare specialisti
    5. Comisia D.S.P. (sanatate publica)
    6. Inspectoratul Scolar Judetean Cluj

    Cluburi:

    C.S. Vointa, L.P.S. Turda, L.P.S. Cluj-Napoca, Municipal Campia Turzii, C.S. Municipal Cluj

    Orase:

    Municipiul Turda

  • Colceriu Marius - Expert

    Ramuri de sport:

    1. Arte martiale de contact
    2. Box
    3. Ciclism-triatlon
    4. Karate traditional
    5. Karate WKC
    6. Kickbox
    7. Kyocushin
    8. Ju-jitzu
    9. Go
    10. Table
    11. Scrable
    12. Taekwon-do ITF
    13. Taekwon-do WTF
    14. Tenis de masa
    15. Tenis
    16. Majorete
    17. Natatie-pentatlon
    18. Polo pe apa
    19. Fotbal
    20. Fotbal-tenis

    Asociatii judetene pe ramuri de sport:

    A.J. Box
    A.J. Ciclism-Triatlon
    A.J. Karate WKC
    A.J. Taekwon-do ITF
    A.J. Taekwon-do WTF
    A.J. Tenis de Masa
    A.J. Tenis
    A.J. Natatie si pentatlon modern
    A.J. Polo pe apa
    A.J. Fotbal

    Comisii de specialitate si administrative:

    1. Evidenta statistica, centralizare rezultate
    2. Eliberare C.I.S.-uri
    3. Comisia de disciplina
    4. Comisia paritara
    5. Comisia de prevenire, evaluare si consiliere antidrog
    6. Raportari C.I.S. lunare, trimestriale si anuale.
    7. Raportari ANST: lunare, trimestriale semestriale, anuale
    8. Comisia mixta judeteana

    Cluburi:

    Palatul Copiilor Cluj

    Palatul Copiilor Huedin
    C.S. Politehnica Cluj

    Orase:

    Municipiul Huedin

  • Prunar Mirela - Reprezentant DJST in relatia cu mass-media

    Ramuri de sport:

    1. Handbal

    Asociatii judetene pe ramuri de sport:

    A.J. Handbal

    Comisii de specialitate si administrative:

    1. Relatia cu Mass-media 2. Programe, proiecte, contracte finantare Consiliul Local si Judetean Cluj
    3. Intocmirea calendarului anual propriu
    3. Raportari ANST lunare si semestriale.
    4. Intocmirea programului competitional saptamanal.
    5. Intocmirea raportului de presa saptamanal A.N.S.T.
    6. Programe, proiecte, contracte finantare ANST.